Tipy na co dát pozor při výběru dětské zimní bundy
Jak vybrat dětskou zimní bundu?
Ačkoli zažíváme poslední záchvěvy babího léta, zima se neodmyslitelně blíží a s ní i potřeba pořídit dětem kvalitní zimní bundu. Rozhodli jsme se proto tentokrát probrat právě téma dětských zimních bund a jejich výběr.
Nikoho nepřekvapí, že základním kritériem pro výběr zimní bundy je fakt, že musí dítě opravdu zahřát, a to pořádně a za jakéhokoliv počasí. V tomto případě proto rozhodně nevolte žádné kompromisy, ale jen kvalitní materiál, dobrý střih a propracovaný detail. Vaše děti si to určitě zaslouží.
Jaký materiál volit?
Zimy jsou u nás v posledních letech dosti upršené a blátivé, vyplatí se proto pořídit nepromokavou zimní bundu. Dobrou variantou může být šusťáková zimní bunda, která sice nevydrží vytrvalý slejvák, ale s mokrým sněhem či lehkým deštěm si hravě poradí. Šusťák se navíc poměrně dobře udržuje, a drobné nečistoty tak jdou snadno odstranit, aniž byste museli prát celou bundu.
Důležitou roli hraje také vnitřní strana bundy – tedy její podšívka. Ta by měla opravdu zahřát a být příjemná na dotek, obojí splňuje například flís. Má výborné tepelné vlastnosti a co se pohodlnosti nošení týče, mnoho materiálů jej nepředčí.
Naopak spodní část podšívky by měla být nejlépe z nějakého rychleschnoucího materiálu. Děti si rády užijí sněhové hrátky a není nic pravděpodobnějšího, než že se jim sníh dostane i pod bundu. Dobrou volbou je například nylon.
Čeho si dále všímat?
U zimní bundy by rozhodně neměla chybět kapuce, která je v ideálním případě odnímatelná. Skvělou zimní vychytávkou je pak vypodšívkování kapuce například již zmíněným flísem.
Pokud dítě bude používat bundu i na zimní sporty nebo v ní bude trávit čas venku s kamarády, rozhodně by neměl chybět pružný pás proti sněhu, který nabízí například krásné a propracované dětské zimní bundy od značky KUGO. Pás navíc ochrání záda i bedra také proti větru.
Nezapomeňte si rovněž ověřit, že kvalitní hřejivé podšívka, není jen na těle, ale také v rukávech vybraného zboží. Někteří výrobci na to zapomínají a bundy v zimě dětem nepřinesou potřebný komfort.
Rukávy by pak měly být kolem zápěstí ideálně na gumičku nebo na stažení suchým zipem, aby do nich nefoukalo a nedostal se do nich sníh. Rovněž kapsy musí být na zip, aby se nedostalo nic nechtěného ven ani dovnitř.
Jak je to u zimních bund s velikostí?
U dětských zimních bund rozhodně platí pravidlo, že větší číslo je vždycky lepší než menší. V zimě musí mít dítě dostatečně dlouhé rukávy, i když zvedne ruce nad hlavu, sedět musí také délka kolem pasu. Pod bundu by se měla vlézt minimálně jedna teplá mikina či svetr a dítěti by se v ní mělo pohodlně hýbat za všech okolností.
Je z čeho vybírat!
Za nás můžeme rozhodně doporučit již zmíněné dětské zimní bundy od firmy KUGO, která nabízí skvělé dívčí bundy i chlapecké designy. Pro teplejší zimu se hodí i elegantnější dívčí prošívaná bunda, která existuje i v barevné kombinaci vhodné pro chlapce. Při mírných zimách se dá také využít dětská softshellová bunda, která nepromokne, neprofoukne a částečně také zahřeje.